R.S.T. Explor

Jesteśmy grupą przyjaciół zajmującą się eksploracją opuszczonych miejsc od ponad 10 lat. Wszelkiego rodzaju podziemi, pozostałości po militarnych, opuszczonych budynków… Głównie w Polsce choć ostatnio poszerzamy horyzonty o Ukrainę, Białoruś i Niemcy.

Podróżujemy w większości na własnych nogach często opierając się tylko na zwykłej papierowej mapie i kompasie.

W 2006 roku postanowiliśmy nie chować naszych przygód i doświadczeń do szuflady. Tak właśnie powstał nasz FP i kanał na YT:

Wciągu ostatnich trzech lat pochłonęła nas Zona, w której byliśmy czterokrotnie, trzykrotnie w Czarnobylskiej Strefie wykluczenia i raz w Białoruskiej. W ciągu tych wszystkich lat poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy podzielają naszą pasję i żyją eksploracją tak jak my. Często razem współpracujemy a przede wszystkim świetnie się bawimy 🙂  

Inspiracją do odwiedzenia Strefy oczywiście był legendarny Stalker. Najpierw „Piknik na skraju drogi” Braci Strugackich, a potem sama gra. Choć w obu większość jest po prostu fikcją to spotkanie z  prawdziwą Zoną nie było dla nas rozczarowaniem. To jest po prostu inny świat, miejsce w którym chcesz pozostać.

Większość rzeczy które robimy to zrządzenie losu. Również fakt, że jesteśmy tu teraz z wami i wspólnymi siłami tworzymy ten projekt razem ze stowarzyszeniami Za Horyzont i Brotherhood of the Irish Whiskey. Spotkaliśmy się w odpowiednim miejscu i czasie z jedną misją, stworzenia świata w którym chcieli byśmy BYĆ…